X

Māksla

Mācoties mākslu vizuāli plastiskās mākslas nodaļā, ir jāapgūst dažādi mācību priekšmeti, kas saistīti ar mākslu. Mācības mākslas nodaļā notiek 7 gadus. Līdzās pamatpriekšmetiem - zīmēšanai, gleznošanai, kompozīcijai, veidošanai, audzēkņi apgūst arī darbu dažādu materiālu un tehniku izstrādē, kā arī mākslas vēsturi. Mācību darba plānā ietilpst arī dažādus muzeju un izstāžu apmeklējumi un to izvērtējums, kā arī došanās strādāt-gleznot un zīmēt brīvā dabā – doties plenērā. Sējas Mūzikas un mākslas skolā Vizuāli plastiskās mākslas nodaļā strādā skolotāji Asnate Grēve, Marta Jurjāne un Guntars Petrovics. Pabeidzot šo skolu, audzēknis iegūst apliecību par profesionālās ievirzes izglītības apguvi.

Mācību priekšmets 1. klase 2. klase 3. klase 4. klase 5. klase 6. klase 7. klase
Zīmēšana 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned.. 1 st./ned.
Gleznošana 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned.
Kompozīcija 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned..
Mākslas valodas pamati 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned.
Darbs materiālā 1 st./ned.  1 st./ned. 1 st./ned.   -  1 st./ned.  1 st./ned.
Veidošana  - 1 st./ned.  1 st./ned.   -
Prakse 1 st./ned.  1 st./ned.  1 st./ned.  1 st./ned.  1 st./ned.  1 st./ned.   1 st./ned.

Skolotāji šajā nodaļā

Renāte Bērziņa

Vispārējās klavierspēles skolotāja & Vijoles skolotāja

Renāte ir vijolniece, kurai vienmēr ļoti paticis spēlēt arī klavieres, tādēļ viņa labprāt piekrita Sējas mūzikas un mākslas skolā klavierspēli palīdzēt iemācīties tieši vijolniekiem, koklētājiem un pūtējiem.

Savā darbā ar audzēkņiem arī Rīgas mūzikas internātvidusskolā Renātei kļuvis pavisam skaidrs - lieti noder gan iegūtais mūzikas skolotāja, gan arī filozofijas bakalaura grāds.

Sestdienās un svētdienās Renātes laiku sev ir rezervējis Vidzemes kamerorķestris, Latvijas Operetes fonda orķestris, muzikālā apvienība "Vintāža" un kamermuzicēšana ar draugiem un kolēģiem.
Bet kalendārs ir labs draugs un vienmēr pietaupa arī laiku Renātesprāt vislabākajai meditācijas formai - ēst gatavošanai un kopīgām maltītēm ar sev mīļajiem un tuvajiem.

Asnate Grēve

Mākslas nodaļas skolotāja

Asnate Sējas Mūzikas un mākslas skolā strādā mākslas nodaļā. Māca mākslas priekšmetus 1. – 3. klašu audzēkņiem, kā arī pirmsskolas bērniem.
Izglītību Asnate ir ieguvusi Rīgas Amatniecības vidusskolas ādas mākslinieciskās apstrādes nodaļā. Pēc tam pedagoģiju studējusi Latvijas Universitātē pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē maģistratūrā.
Asnate strādā arī Sējas pamatskolā.

Asnate darbā ar bērniem ir radoša un prasīga. Ļoti iedvesmojoša. Viņa nemīl sēdēt uz vietas – rīko izstādes, plenērus, tematiskos vakarus.
Asnate iedvesmu rod dabā, baudot tautas un mūsdienu mākslu un esot kopā ar savu ģimeni.

Asnate savus audzēkņus vēlas redzēt atvērtus dzīves krāsām. Savos brīvajos brīžos viņa glezno, lasa kādu labu grāmatu vai darina rokdarbus.

Marta Jurjāne

Mākslas nodaļas skolotāja

Martai Jurjānei gleznošana sagādā īpašu prieku dzīvē un tāpēc ir prieks to mācīt arī citiem. Sējas Mūzikas un Mākslas skolā viņa māca mākslas priekšmetus pirmajām trim klasēm, cerot, ka aplipinās ar savu radīšanas prieku arī skolēnus, palīdzot viņiem ieskatīties, saskatīt, ieraudzīt un saprast vērtības šajā skaistajā pasaulē.

Pirms gada Marta ir ieguvusi profesionālo maģistra grādu izglītībā, kaut mākslas maģistrs glezniecībā atvilknē jau glabājas. Bet iesākums bija Rīgas mākslas skolā, kur tapa skaidrs, cik forša lieta tā ir!

Guntars Petrovics

Mākslas nodaļas skolotājs

Aktualitātes nodaļā

"Atspulgi un ēnas"

2022. gada 12. maijs

Saulkrastu sporta un ģimeņu centra skatlogā, Raiņa ielā 7, apskatāma Sējas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde "Atspulgi un ēnas"! Pedagogi - Marta Jurjāne, Guntars Petrovics, Asnate Grēve

Lasīt tālāk
Sējas MMS mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde

Sējas MMS mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde "MANS MUZEJS"

2022. gada 2. aprīlis

Gatavojoties starptautiskajam bērnu mākslas konkursam "LIDICE 2022" Čehijā, skolēni pētīja muzejus.  Atcerējās savus muzeju apmeklējumus. Pārrunāja savas sajūtas muzejā. Virtuāli "izstaigāja" pasaules slavenākos muzejus.  Un tad jau varēja ķerties pie savu sapņu muzeju attēlošanas. Tā tapa šī izstāde "Mans Muzejs". Apskatāma Sējas bibliotēkas telpās. Bibliotēkas adrese: “Jēņi”, Murjāņi, Sējas pagasts, Saulkrastu novads, LV-2142

Lasīt tālāk