X
Pirmsskola Pirmsskolas nodaļa Pirmsskolas nodaļa

Pavasaris Mūzikas un mākslas skolā 2016. gada 18. aprīlis

Pavasaris Mūzikas un mākslas skolā

Ikdienas mācību process Sējas Mūzikas un mākslas skolā arvien tiek papildināts ar radošām izpausmēm, jo - kā gan savādāk mācīties mūziku un mākslu!!! Brīnišķīgi aizvadīta mākslas nodaļas organizētā radošā pēcpusdiena jeb audzēkņu un draugu vakars “Galdiņ, klājies!”, kad pie sevis uzņēmām viesus no kaimiņu skolām- Inčukalna, Saulkrastiem un Zvejniekciema. Kopīgā tēma- galda klāšana caurvija pasākuma norisi. Ar interesantiem priekšnesumiem priecējām viens otru, iesaistot gan zīmēšanā, gan mīklu minēšanā, gan kopīgā muzicēšanā, liekot lietā visdažādākos galda un virtuves piederumus. Lielākais veikums- skaista galda noformēšana izstādes formā skatāma joprojām Sējas novada domes ēkas 1.stāvā, kur raibi rotājās draugu pēcpusdienā apgleznotie šķīvji un krūzes. Prieks par kopābūšanu, skaistajiem pavasara mirkļiem mūsu jaukajā mākslas skolā un satiktajiem draugiem bija ne tikai mākslas skolas pedagogiem Asnatei Grēvei, Jānim Jansonam un viņu palīgam Dacei Ansviesulei, bet pulkam bērnu un jauniešu- ap 50, viņu skolotājām un ikvienam, kurš mākslas skolā baudīja saulaino pēcpusdienu.

Aprīļa mēnesī nu jau par tradīciju kļuvuši vēl 2 pasākumi, uz kuriem skolas pārstāvji dodas 3.gadu - Vidzemes reģiona koklētāju koncerts un Vidzemes mūzikas skolu vecāko klašu pianistu koncerts. Šoreiz abi koncerti notiks Cēsīs- Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas 90.gadadienas ieskaņās. Prieks un lepnums, ka 20.aprīlī mūsu skolas 4 koklētajām iespēja muzicēt uz Vidzemes koncertzāles “Cēsis” lielās skatuves apvienotajā kokļu orķestrī, bet 22.aprīlī 7. klases audzēknei Ancei Petrovicai ar savām klavieru skaņām iespēja ieskandināt šīs koncertzāles ērģeļu zāli.

            Uz jaukiem muzikāliem mirkļiem īpaši aicināts ikviens kokļu mūzikas atbalstītājs, jo šī gada 1.maijā, svētdienā, plkst.17.00 Sējas Mūzikas un mākslas skolas zālē būs iespēja baudīt Pavasara koncertu. Baroka laikmeta komponistu mūzika, latviešu tautasdziesmu apdares un latviešu oriģinālmūzika izskanēs kokļu ansambļa “Kārta” un vijolnieces Lāsmas Melderes-Šestakovas sniegumā. Ieeja- bez maksas.

Pavasarīgi gaišas domas un izdošanos vēlot audzēkņiem, kolēģiem un novada ļaudīm, arī mūsu skola tuvojas mācību gada noslēgumam. Vēl tikai nedaudz - tuvāki un tālāki koncerti, izstādes, pārcelšanas, noslēguma eksāmeni un tad jau būsim paveikuši šī mācību gada mērķus! Noslēdzot 2015./16.mācību gadu, gaidīsim izlaidumā- liecību izdošanas pasākumā 26.maijā plkst.18.00

 

 

 

Sējas Mūzikas un mākslas skolas direktore Ieva Lapšāne