X
Pirmsskola Pirmsskolas nodaļa Pirmsskolas nodaļa

Nometnes 4. diena - kopsavilkums 2017. gada 19. augusts

Nometnes 4. diena - kopsavilkums

 

Šī diena – saules, smaidu, prieka, neliela satraukuma pilna. Visas dienas gaitā tuvojamies nometnes noslēguma pasākumam. Viskošāk par visu runā bildes, bet atskatoties uz nometni kopumā- viss izdevās!

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, ar interesi, prieku un nelielu satraukumu sagaidījām mūsu skolas tradicionālo vasaras nometni  “Lai top!”.  Un šogad dubulti svētki – ne tikai atkalredzēšanās, radošuma un dažādo aktivitāšu prieks, bet vasaras nometnēm šogad jau 10 gadi!!! Kā ikkatru gadu, nometnei tiek dota sava tēma, kas apvieno gan vizuālo, gan muzikālo mākslu, jo esam mūzikas un mākslas skola. Šogad tēmā latviešu animācijas filmas. Savas telpas mums laipni atvēlēja Sējas pamatskola, kur ciešā sadraudzībā bijām ap 50 dalībnieku un visi 12 skolas darbinieki. 4 dienu gaitā atklājām, ka animācijas filmu veidošana ir apjomīgs komandas darbs, kur satiekas visdažādākās mākslas- mūzika, runa, vizuālā māksla, plastika, aplikācija utt. Un viss tik savādā kombinācija, ka tēli tiek atdzīvināti un kļūst kā īsti! Arī paši radījām savu brīnumu – nelielu animācijas filmu no plastilīna, ko kopā palīdzēja salikt mūsu skolas absolvents, kurš turpina mākslas studijas.  Nometnes gaitā tika iekļautas dažāda veida aktivitātes- gan izzinošas, radošas, gan sportiskas un izklaidējošas. Klausījāmies lekcijas par animāciju, vēsturi, iedalījumu,  tapšanas procesu,  arī ‘dzīva’ animatora - vieslektores Zanes Zlemešas pieredzi šai jomā. Izdzīvojām “caur sevi” 6 latviešu animācijas filmas grupu darbā, jo sadalījām dalībniekus 6 komandās, kur katra no komandām sava skolotāja vadībā radīja performanci par kādu no latviešu ‘multenēm’ : “Kabata”, “Lupatiņi”, “Mākonītis un mākonīte”, “Skatāmpanti”, “Si-si- dra”, “Laimes lācis”. Protams, neizpalika arī indivuduālās un ansambļa mācību stundas ar saviem mūzikas instrumentiem – pie skolotājas Annas Zvejnieces un Ievas Lapšānes kokļu-vijoļu ansamblī, ar skolotāju Daci Gžibovsku un Renati Vilnīti atkalredzēšanās prieks jaunajiem pianistiem, bet īstenu pūtēju ansambļa skanējumu radīja klarnetes, saksofona specialitāšu audzēkņi ar skolotāju Elīzu Kristu Kurvīti. Arī te tika iestudēti fragmenti no latviešu animācijas filmām. Mākslas nodaļas audzēkņi skolotāju Asnates Grēves, Martas Jurjānes un Jāņa Roberta Jansona vadībā tobrīd darīja savu - tika sperti pirmie soļi animācijas žanrā, veidojot dzejoli  attēlos, gatavota fotosiena un  keramikas darbi. Jau ar pirmo dienu sākām gatavoties nometnes noslēguma pasākumam, iestudējot kopdziesmu jaunās solfedžo skolotājas Montas Ķimenes vadībā. Bet visu uzmanīja, pieskatīja un nodarbību grafiku stingri grožos turēja visas nometnes laikā mūsu čaklais, mīļais atbalsta personāls - Dace Ansviesule un Ausma Kallisa.

Otrās dienas pievakarē devāmies pārgājienā uz mūzikas skolu, kur saņēmām brīnišķīgu iepriecinājumu – koncertu, kurā skanēja latviešu tautasdziesmas džeza apdarē, ko veidojusi un pati atskaņoja Iveta Gaile kopā ar draugiem. Visu dienu gaitā mūsu pašu skolotāju vadībā notika arī sportiskās aktivitātes- gan jautras stafetes, spēles, rotaļas, gan pat īsteni futbola mači. Un cik neizsakāms prieks dalībnieku acīs, kad uz laukuma parādījās arī skolotāji!!! Lielāks fiziskais izaicinājums bija nometnes došanās uz Sajūtu parku Valmierā. Mazākajiem dalībniekiem baskāju takas prieki, lielākajiem- pastaiga pa koku galotnēm un lidojums (patiesībā pārbrauciens trosē) pāri Gaujai – gluži kā pasaku un ‘multeņu’ varoņu fantastiskie ceļojumi! Un te arī stāsts par sevis, savu baiļu, šķēršļu pārvarēšanu. Bija fantastiskas izjūtas un skati, kad bērni līksmi stāstīja savas izjūtas un piedzīvoto. Izrādās, ka arī šādā veidā lēnām nobriestam jaunajam mācību gadam, jaunajiem izaicinājumiem, eksāmeniem, ieskaitēm, izaugsmei...  Un kā ikvienai dienai pienāk izskaņa, arī nometnei pienāk noslēgums – to gaidījām ar dalītām jūtām, jo gribētos tak’ vēl paturpināt, bet tomēr kārojās arī uz mājām. Noslēguma pasākumā saviem mīļajiem un ikvienam, kurš bija klāt, parādījām nometnē radīto – muzikālie priekšnesumi mijās ar multfilmu performancēm, mākslinieku radītie darbi izlikti apskatei, dzejolis atdzīvināts vizuālos tēlos un pie fotosienām uzņemti skaisti ģimeniskie kadri, jo arī vecāki tika aicināti ierasties kādos multeņu tēlos.  Ar to arī mūsu ceļojums kopā ar Pasaciņu uz sirmā kumeliņa cauri dažādām animācijas filmām, dažādiem piedzīvojumiem noslēdzies. Paldies ikvienam, kurš iesaistījās, atbalstīja, dzīvoja līdzi!

Lai mums visiem izdevies nākamais mācību gads, lai radošas idejas tiek realizētas, lai mācību process iedvesmojošs ne tikai skolēniem, bet ikvienam skolotājam!

No albuma

 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -
 • Noslēguma koncerts! -