X
Pirmsskola Pirmsskolas nodaļa Pirmsskolas nodaļa

Aktualitātes mākslā 2023. gada 3. aprīlis

Aktualitātes mākslā

Šīs ziemas sezona bija bagāta ar dažādiem konkursiem, kuriem visa mākslas nodaļa rūpīgi gatavojās, pētīja, zīmēja un gleznoja. Viens no notikumiem ir ikgadējais starptautiskais bērnu mākslas konkurss Lidicē, kura tēma šogad bija Deja un it viss, kas ar to saistās. Tad nu mākslas nodaļa zīmēja, gleznoja, veidoja no papīra un atkal zīmēja, dažnedažādus dejas veidus – senās, mūsdienu, modernās.. Kura nu kuram ir tuvāka. Dažiem pat dejoja automašīnas. Nosūtījām deviņus dažādus dejotājus vecumā no deviņiem līdz piecpadsmit gadiem. :)

Vēl viens konkurss, kuram jo īpaši aizrautīgi gatavojās jaunāko klašu audzēkņi, bija starptautisks bērnu mākslas konkurss Lietuvā, Klaipēdā – Wave on wave, kura tēma bija zirgi. Radījām dažādus fantāzijas zirgus un pētījām tos attēlos, mācoties uzzīmēt. Uz Lietuvu nosūtījām septiņus darbus no autoriem vecumā no 9 līdz 13 gadiem.

Tāpat gatavojāmies vairākiem Latvijas konkursiem. Svarīgākais notikums, neapšaubāmi, ir valsts konkurss, par kuru būs atsevišķs raksts, taču tāpat piedalījāmies Gaujas mozaīkas Ādažos, kura ietvaros pētījām pie Gaujas dzīvojušas ievērojamas personības un to radīto, pēc tam tās radoši atveidojot. Mums, Sējā, tuvs bija Imants Ziedonis un Ojārs Vācietis, kuru personības un darbus pētīja jaunie mākslinieki. Konkursam nosūtīja 11 darbus visās vecuma grupās.

Gatavojām darbus arī Ģederta Eliasa lauku ainavas konkursam, kur šīgada tēma bija pilsētas ainava – daži to zīmēja un iztēlojās, fantazēja, daži gleznoja, izmantojot šauru krāsu paleti. Konkursam nosūtījām 11 visu vecumu dalībnieku darbus no 8 līdz 15 gadiem.

Ik gadu notiek arī Marīnas konkurss, „Es dzīvoju pie jūras”, šogad tā tēma bija jūras mīti un leģendas. Arī šeit varēja ļaut vaļu fantāzijai gan jaunāko klašu audzēkņi, gan vecāko. Šim konkursam nosūtījām astoņus visbaisākos jūras briesmoņus.