X

Māksla

Mācoties mākslu vizuāli plastiskās mākslas nodaļā, ir jāapgūst dažādi mācību priekšmeti, kas saistīti ar mākslu. Mācības mākslas nodaļā notiek 7 gadus. Līdzās pamatpriekšmetiem - zīmēšanai, gleznošanai, kompozīcijai, veidošanai, audzēkņi apgūst arī darbu dažādu materiālu un tehniku izstrādē, kā arī mākslas vēsturi. Mācību darba plānā ietilpst arī dažādus muzeju un izstāžu apmeklējumi un to izvērtējums, kā arī došanās strādāt-gleznot un zīmēt brīvā dabā – doties plenērā. Sējas Mūzikas un mākslas skolā Vizuāli plastiskās mākslas nodaļā strādā skolotāji Asnate Grēve, Marta Jurjāne un Jānis Roberts Jansons. Pabeidzot šo skolu, audzēknis iegūst apliecību par profesionālās ievirzes izglītības apguvi.

Mācību priekšmets 1. klase 2. klase 3. klase 4. klase 5. klase 6. klase 7. klase
Zīmēšana 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned.. 1 st./ned.
Gleznošana 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned.
Kompozīcija 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned..
Mākslas valodas pamati 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned.
Darbs materiālā 1 st./ned.  1 st./ned. 1 st./ned.   -  1 st./ned.  1 st./ned.
Veidošana  - 1 st./ned.  1 st./ned.   -
Prakse 1 st./ned.  1 st./ned.  1 st./ned.  1 st./ned.  1 st./ned.  1 st./ned.   1 st./ned.

Skolotāji šajā nodaļā

Renāte Bērziņa

Vispārējās klavierspēles skolotāja & Vijoles skolotāja

Renāte ir vijolniece, kurai vienmēr ļoti paticis spēlēt arī klavieres, tādēļ viņa labprāt piekrita Sējas mūzikas un mākslas skolā klavierspēli palīdzēt iemācīties tieši vijolniekiem, koklētājiem un pūtējiem.

Savā darbā ar audzēkņiem arī Rīgas mūzikas internātvidusskolā Renātei kļuvis pavisam skaidrs - lieti noder gan iegūtais mūzikas skolotāja, gan arī filozofijas bakalaura grāds.

Sestdienās un svētdienās Renātes laiku sev ir rezervējis Vidzemes kamerorķestris, Latvijas Operetes fonda orķestris, muzikālā apvienība "Vintāža" un kamermuzicēšana ar draugiem un kolēģiem.
Bet kalendārs ir labs draugs un vienmēr pietaupa arī laiku Renātesprāt vislabākajai meditācijas formai - ēst gatavošanai un kopīgām maltītēm ar sev mīļajiem un tuvajiem.

Asnate Grēve

Mākslas nodaļas skolotāja

Asnate Sējas Mūzikas un mākslas skolā strādā mākslas nodaļā. Māca mākslas priekšmetus 1. – 3. klašu audzēkņiem, kā arī pirmsskolas bērniem.
Izglītību Asnate ir ieguvusi Rīgas Amatniecības vidusskolas ādas mākslinieciskās apstrādes nodaļā. Pēc tam pedagoģiju studējusi Latvijas Universitātē pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē maģistratūrā.
Asnate strādā arī Sējas pamatskolā.

Asnate darbā ar bērniem ir radoša un prasīga. Ļoti iedvesmojoša. Viņa nemīl sēdēt uz vietas – rīko izstādes, plenērus, tematiskos vakarus.
Asnate iedvesmu rod dabā, baudot tautas un mūsdienu mākslu un esot kopā ar savu ģimeni.

Asnate savus audzēkņus vēlas redzēt atvērtus dzīves krāsām. Savos brīvajos brīžos viņa glezno, lasa kādu labu grāmatu vai darina rokdarbus.

Marta Jurjāne

Mākslas nodaļas skolotāja

Martai Jurjānei gleznošana sagādā īpašu prieku dzīvē un tāpēc ir prieks to mācīt arī citiem. Sējas Mūzikas un Mākslas skolā viņa māca mākslas priekšmetus pirmajām trim klasēm, cerot, ka aplipinās ar savu radīšanas prieku arī skolēnus, palīdzot viņiem ieskatīties, saskatīt, ieraudzīt un saprast vērtības šajā skaistajā pasaulē.

Pirms gada Marta ir ieguvusi profesionālo maģistra grādu izglītībā, kaut mākslas maģistrs glezniecībā atvilknē jau glabājas. Bet iesākums bija Rīgas mākslas skolā, kur tapa skaidrs, cik forša lieta tā ir!

Jānis Roberts Jansons

Mākslas nodaļas skolotājs

Jānis ir miera iemiesojums, kuram ir augstākā izglītība savā specialitātē. Jānis Sējas Mūzikas un mākslas skolā pasniedz zīmēšanu, gleznošanu, veidošanu, darbs materiālā un kompozīciju vecāko klašu audzēkņiem.

Brīvajos brīžos viņš aizraujas ar makšķerēšanu, gleznošanu, veidošanu un grafiku. Reizēm varam aplūkot viņa darbus izstādēs.

Un vēl Jānim ļoti patīk ceļot. Jānis ir priecīgs cilvēks.

Aktualitātes nodaļā

Mākslas nodaļas pārdomas par pavadīto mācību gadu

Mākslas nodaļas pārdomas par pavadīto mācību gadu

2021. gada 8. jūnijs

Dīvainais mācību gads ir noslēdzies. Dīvainas lietas mums mākslas nodaļā parasti patīk un interesē, bet kad pats esi ierauts šādu lietu epicentrā, tad to redzi pavisam savādāk. Mākslas nodaļā esam izlikuši vērtējumus par 2.semestri un visu gadu. Tagad varam atskatīties un to izvērtēt. Sajūtas laikam visiem līdzīgas – Es negribu vairs tā!!! Bija jāmainās visiem. Un visi to arī darījām. Gan skolotāji, gan skolēni, gan vecāki. Kā galveno mērķi mēs pedagogi sev uzstādījām noturēt bērnos poizitīvo emocionālo saikni ar skolu, mums un mākslu. Lai nākošajā gadā varam mērķtiecīgi virzīties tālāk, lai nav liels „atkritiens” atpakaļ. Mācību uzdevumus stipri atvieglojām,...

Lasīt tālāk
Skaties logos

Skaties logos

2021. gada 10. marts

Sējas MMS mākslas nodaļas audzēkņu mini-izstāde. Scenogrāfijas darbi. Apskatāma no 8.-21.martam Pabažu kultūras nama logos. Pastaigājoties svaigā gaisā. Vislabāk krēslas stundās. Darbi tapuši iepriekšējā gada Valsts konkursam mākslā. Sakarā ar attālināto mācību procesu tā arī netika plašāk izstādīti. Šobrīd īpaši aktuāli, jo katrs no tiem attēlo kādu emociju vai sajūtu -  miers, bailes, mīlestība, piena ceļš, haoss, brīnumzeme, miegs, vientulība, klusums. Uzmini, kur tas ir saskatāms?

Lasīt tālāk