X
Pirmsskola Pirmsskolas nodaļa Pirmsskolas nodaļa

Māksla

Mācoties mākslu vizuāli plastiskās mākslas nodaļā, ir jāapgūst dažādi mācību priekšmeti, kas saistīti ar mākslu. Šobrīd mācības mākslas nodaļā notiek 5 gadus, bet divu nākamo gadu laikā notiks pāreja uz 7 gadu apmācību un turpmāk būs jāmācās 7 gadus. Līdzās pamatpriekšmetiem - zīmēšanai, gleznošanai, kompozīcijai, veidošanai, audzēkņi apgūst arī darbu dažādu materiālu un tehniku izstrādē, kā arī mākslas vēsturi. Mācību darba plānā ietilpst arī dažādus muzeju un izstāžu apmeklējumi un to izvērtējums, kā arī došanās strādāt-gleznot un zīmēt brīvā dabā – doties plenērā. Sējas Mūzikas un mākslas skolā Vizuāli plastiskās mākslas nodaļā strādā skolotāji Asnate Grēve un Jānis Roberts Jansons. Pabeidzot šo skolu, audzēknis iegūst apliecību par profesionālās ievirzes izglītības apguvi.

Skolotāji šajā nodaļā

Asnate Grēve

Mākslas nodaļas skolotāja

Asnate Sējas Mūzikas un mākslas skolā strādā mākslas nodaļā. Māca mākslas priekšmetus 1. – 3. klašu audzēkņiem, kā arī pirmsskolas bērniem.
Izglītību Asnate ir ieguvusi Rīgas Amatniecības vidusskolas ādas mākslinieciskās apstrādes nodaļā. Pēc tam pedagoģiju studējusi Latvijas Universitātē pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē maģistratūrā.
Asnate strādā arī Sējas pamatskolā.

Asnate darbā ar bērniem ir radoša un prasīga. Ļoti iedvesmojoša. Viņa nemīl sēdēt uz vietas – rīko izstādes, plenērus, tematiskos vakarus.
Asnate iedvesmu rod dabā, baudot tautas un mūsdienu mākslu un esot kopā ar savu ģimeni.

Asnate savus audzēkņus vēlas redzēt atvērtus dzīves krāsām. Savos brīvajos brīžos viņa glezno, lasa kādu labu grāmatu vai darina rokdarbus.

Marta Jurjāne

Mākslas nodaļas skolotāja

Martai Jurjānei gleznošana sagādā īpašu prieku dzīvē un tāpēc ir prieks to mācīt arī citiem. Sējas Mūzikas un Mākslas skolā viņa māca mākslas priekšmetus pirmajām trim klasēm, cerot, ka aplipinās ar savu radīšanas prieku arī skolēnus, palīdzot viņiem ieskatīties, saskatīt, ieraudzīt un saprast dažas lietas šajā skaistajā pasaulē.

Šobrīd Marta arī pati mācās būt par lielisku skolotāju, kaut mākslas maģistrs glezniecībā atvilknē jau glabājas. Bet iesākums bija Rīgas mākslas skolā, kur tapa skaidrs, cik forša lieta tā ir!

Jānis Roberts Jansons

Mākslas nodaļas skolotājs

Jānis ir miera iemiesojums, kuram ir augstākā izglītība savā specialitātē. Jānis Sējas Mūzikas un mākslas skolā pasniedz zīmēšanu, gleznošanu, veidošanu, darbs materiālā un kompozīciju vecāko klašu audzēkņiem.

Brīvajos brīžos viņš aizraujas ar makšķerēšanu, gleznošanu, veidošanu un grafiku. Reizēm varam aplūkot viņa darbus izstādēs.

Un vēl Jānim ļoti patīk ceļot. Jānis ir priecīgs cilvēks.

Aktualitātes nodaļā

Kopsavilkumu no

Kopsavilkumu no "Ex-libris" konkursa

2018. gada 4. marts

Ar izstādi "100 grāmatzīmes Latvijai" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ir noslēdzies Siguldas Mākslas un mūzikas skolas "Baltais flīģelis" rīkotais ex-libris konkurss. No mūsu skolas tajā startēja četri audzēkņi - Gerda Kikuste, Jānis Gustavs Fernats, Anastasija Blekus un Lauris Žilinskis. Skolotāja Jāņa Robetra Jansona vadībā audzēkņi veidoja savus ex-libris grafikas tehnikā. Rezultāti bija ļoti iepriecinoši. Izstādē bija iekļauti visi no mūsu skolas iesūtītie darbi. Žūrijas vērtējumā: Lauris tika pie trešās vietas. Anastasija saņēma atzinību. Gerda tika pie Latvijas Nacionālā kultūras centra balvas. Jānis saņēma...

Lasīt tālāk
Valsts konkurss mākslā

Valsts konkurss mākslā "ILUSTRĀCIJA" I kārta

2018. gada 4. marts

Noslēgusies Valsts konkursa mākslā pirmā kārta 2017./2018.mācību gadā. Sējas Mūzikas un mākslas skolā jau visu janvāri un februāri tika intensīvi veidotas grāmatas, ilustrēti dzejoļi. Notika brīnišķīga sadarbība, eksperimenti un ideju apmaiņa starp pedagogiem un skolēniem. Pētījām grāmatas, dažādas ilustrāciju tehnikas, lējām paši savu papīru, šuvām un locījām grāmatas. Tika izmantoti daudzveidīgi materiāli - papīrs, kartons, audums, stieples un pat māls. Rezultāts pārsteidza un aizrāva mūs pašus. Kopumā tika izveidotas 35 grāmatas. Rezultātus izvērtēja žūrija - mēs, mākslas nodaļas pedagogi - Jānis, Marta un Asnate. Tika pieaicināti arī mākslas un grāmatu...

Lasīt tālāk