X

Māksla

Mācoties mākslu vizuāli plastiskās mākslas nodaļā, ir jāapgūst dažādi mācību priekšmeti, kas saistīti ar mākslu. Mācības mākslas nodaļā notiek 7 gadus. Līdzās pamatpriekšmetiem - zīmēšanai, gleznošanai, kompozīcijai, veidošanai, audzēkņi apgūst arī darbu dažādu materiālu un tehniku izstrādē, kā arī mākslas vēsturi. Mācību darba plānā ietilpst arī dažādus muzeju un izstāžu apmeklējumi un to izvērtējums, kā arī došanās strādāt-gleznot un zīmēt brīvā dabā – doties plenērā. Sējas Mūzikas un mākslas skolā Vizuāli plastiskās mākslas nodaļā strādā skolotāji Asnate Grēve, Marta Jurjāne un Jānis Roberts Jansons. Pabeidzot šo skolu, audzēknis iegūst apliecību par profesionālās ievirzes izglītības apguvi.

Mācību priekšmets 1. klase 2. klase 3. klase 4. klase 5. klase 6. klase 7. klase
Zīmēšana 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned.. 1 st./ned.
Gleznošana 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned.
Kompozīcija 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned..
Mākslas valodas pamati 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned. 1 st./ned.
Darbs materiālā 1 st./ned.  1 st./ned. 1 st./ned.   -  1 st./ned.  1 st./ned.
Veidošana  - 1 st./ned.  1 st./ned.   -
Prakse 1 st./ned.  1 st./ned.  1 st./ned.  1 st./ned.  1 st./ned.  1 st./ned.   1 st./ned.

Skolotāji šajā nodaļā

Renāte Vilnīte

Vispārējās klavierspēles skolotāja & Vijoles skolotāja

Renāte ir vijolniece, kurai vienmēr ļoti paticis spēlēt arī klavieres, tādēļ viņa labprāt piekrita Sējas mūzikas un mākslas skolā klavierspēli palīdzēt iemācīties tieši vijolniekiem, koklētājiem un pūtējiem.

Savā darbā ar audzēkņiem arī Rīgas mūzikas internātvidusskolā Renātei kļuvis pavisam skaidrs - lieti noder gan iegūtais mūzikas skolotāja, gan arī filozofijas bakalaura grāds.

Sestdienās un svētdienās Renātes laiku sev ir rezervējis Vidzemes kamerorķestris, Latvijas Operetes fonda orķestris, muzikālā apvienība "Vintāža" un kamermuzicēšana ar draugiem un kolēģiem.
Bet kalendārs ir labs draugs un vienmēr pietaupa arī laiku Renātesprāt vislabākajai meditācijas formai - ēst gatavošanai un kopīgām maltītēm ar sev mīļajiem un tuvajiem.

Asnate Grēve

Mākslas nodaļas skolotāja

Asnate Sējas Mūzikas un mākslas skolā strādā mākslas nodaļā. Māca mākslas priekšmetus 1. – 3. klašu audzēkņiem, kā arī pirmsskolas bērniem.
Izglītību Asnate ir ieguvusi Rīgas Amatniecības vidusskolas ādas mākslinieciskās apstrādes nodaļā. Pēc tam pedagoģiju studējusi Latvijas Universitātē pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē maģistratūrā.
Asnate strādā arī Sējas pamatskolā.

Asnate darbā ar bērniem ir radoša un prasīga. Ļoti iedvesmojoša. Viņa nemīl sēdēt uz vietas – rīko izstādes, plenērus, tematiskos vakarus.
Asnate iedvesmu rod dabā, baudot tautas un mūsdienu mākslu un esot kopā ar savu ģimeni.

Asnate savus audzēkņus vēlas redzēt atvērtus dzīves krāsām. Savos brīvajos brīžos viņa glezno, lasa kādu labu grāmatu vai darina rokdarbus.

Marta Jurjāne

Mākslas nodaļas skolotāja

Martai Jurjānei gleznošana sagādā īpašu prieku dzīvē un tāpēc ir prieks to mācīt arī citiem. Sējas Mūzikas un Mākslas skolā viņa māca mākslas priekšmetus pirmajām trim klasēm, cerot, ka aplipinās ar savu radīšanas prieku arī skolēnus, palīdzot viņiem ieskatīties, saskatīt, ieraudzīt un saprast vērtības šajā skaistajā pasaulē.

Pirms gada Marta ir ieguvusi profesionālo maģistra grādu izglītībā, kaut mākslas maģistrs glezniecībā atvilknē jau glabājas. Bet iesākums bija Rīgas mākslas skolā, kur tapa skaidrs, cik forša lieta tā ir!

Jānis Roberts Jansons

Mākslas nodaļas skolotājs

Jānis ir miera iemiesojums, kuram ir augstākā izglītība savā specialitātē. Jānis Sējas Mūzikas un mākslas skolā pasniedz zīmēšanu, gleznošanu, veidošanu, darbs materiālā un kompozīciju vecāko klašu audzēkņiem.

Brīvajos brīžos viņš aizraujas ar makšķerēšanu, gleznošanu, veidošanu un grafiku. Reizēm varam aplūkot viņa darbus izstādēs.

Un vēl Jānim ļoti patīk ceļot. Jānis ir priecīgs cilvēks.

Aktualitātes nodaļā

Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde

Mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde

2019. gada 14. maijs

Hei!  Sējas novada domes ēkā ir iespēja aplūkot nelielu Sējas Mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļas audzēkņu izstādi! Nāc un apskati arī Tu!

Lasīt tālāk
Ziemas sezona mākslas nodaļā

Ziemas sezona mākslas nodaļā

2019. gada 9. marts

Mākslas nodaļā aizvadīta ziemas sezona un daudz arī paveikts. Tikko noslēdzies Valsts konkursa mākslā 1.kārta ar sekojošiem labākajiem rezultātiem: 1.grupā - Edvards Kārlis Skuja 2.grupā - Alise Elza Puriņa 3.grupā - Aksels Teikmanis 4.grupā - Andra Pudule. 2.,3. un 4. grupas uzvarētāji dosies uz konkursa 2.kārtu Rīgā. Apsveicam! Aizsūtīti skolēnu darbi arī uz dažādiem konkursiem Jūrmalā, Ādažos un Čehijā. Paralēli gatavojamies konkursam Jelgavā, kā arī vēl citiem pasākumiem, kas notiks maijā un jūnijā. Gaidīsim rezultātus! Pašlaik Sējas novada domes vestibilā apskatāma "ziemas nedarbu" izstāde. Visi mīļi gaidīti!

Lasīt tālāk