X

Rudens cēliens SMMS 2020. gada 21. oktobris

Rudens cēliens SMMS

Sēja Mūzikas un mākslas skolā šī mācību gada pirmais cēliens iesākās jau augustā, kad nometnes vietā notika pārgājiens gar jūru. Soļojām 3 dienas no Salacgrīvas līdz Veczemju klintīm, izbaudot gan atļauto kopābūšanu, gan brīnišķīgos pludmales skatus, dažādos laikapstākļus, izglītojošas nodarbes un sarunas vienam ar otru. Īpaša bija nakšņošana teltīs, ēst gatavošana un jo sevišķi- Iras Kraujas – Dūdumas koncerts. Līdz ar to aizsākām jaunu tradīciju, par ko audzēkņi visi kā viens noteikti teic: „Atkārtot nākamgad!” Līdz ar šo jaunievedumu skola uzsāk savu 25. sezonu - skolas jubilejas gads ir iezīmēts!

Šogad mācību process norit citādāk kā ierasts. Un tas ne tikai dēļ pandēmijas ieviestiem ierobežojumiem, bet arī tādēļ, ka mūzikas skola savas durvis vēra citās telpās- mācības notiek Sējas pamatskolas sporta halles viesnīcā. Nu jau varam teikt, ka esam iedzīvojušies, ikdienas kārtību izveidojuši un esam tuvāk pamatskolas dzīvei. Pateicība, ka darbs var turpināties un mums ir gaišas klases, kur mācīt un mācīties!

Šis rudens lutinājis ar sajūtu, ka vasara ievilkusies siltā laika dēļ, bet mazliet nepameta arī sajūta, ka jāpadara vēl un vēl, kamēr drīkst, jo pandēmijas draudi neizzūd. Līdz ar to cik vien varam, meklējām iespējas gan pagūt iepriekš nepaveikto, gan padarīt iecerēto. Un tā mūsu pirmajos skolas mēnešos līdzās ikdienas mācību darbam iezīmējās pāris jauki notikumi. Pirmkārt jau Zinību diena ar jauno audzēkņu uzņemšanu, skolotāju priekšnesumiem un cerību pilnajām gaidām – ko un kā nesīs šis mācību gads.

Un kad skrējiens uzsākts, atliek vien ļauties lidojumam –mājkoncerts Sējas novada Salās 25.septembra pēcpusdienā.  Tas pulcēja mūsu mīļos radiņus, draugus, atbalstītājus un līdzgaitniekus. Skanēja gan solo, gan orķestra priekšnesumi, mākslas audzēkņi radīja darbus, kas tika izstādīti vakar koncertā, kā arī papildināti ar jau senāk radītajiem. Milzīgs prieks ļauties māju saimnieces Elitas Mednes un viņas ģimenes atvērtībai šādu koncertu un mākslas izstādi uzorganizēt! Un kā svētību no augšas - saņēmām brīnišķīgu vasaras laiku un krāsu pilnu novakari.

1.oktobrī, brīnišķīgi vasarīgā rudens dienā pilns autobuss audzēkņu devāmies mākslas izstāžu apmeklējumā Rīgā, kad pabijām gan Latvijas Nacionālās mākslas muzejā, gan Elitas Patmalnieces darbu izstādē galerijā Putti un ar lepnumu novērtējām Esplenādē izvietoto izstādi „Vērtību sakta”, kurā atradās arī mūsu audzēkņu Agnijas un Rūtas darbi.

Skolotāju dienu kā ierasts- aizvadījām dodoties pieredzes apmaiņā uz kādu Latvijas skolu – šoreiz tās bija Dobeles Mūzikas skola un Dobeles Mākslas skolas. Nepagājām garām arī Dobeles muzejam. Abās skolās mūs laipni uzņēma direktori. Ievērojot visus iespējamos piesardzības nosacījumus, ļāvāmies ieskatīties un uzzināt par šo skolu darba ikdienu. Liels bija mūsu izbrīns un prieks par jaunuzcelto brīnišķīgo mūzikas skolas ēku ar koncertzāli „Zinta” un visām plašajām iespējām, ko tā sniedz. Skolas pārbūves stāsts līdzinās pasakai, bet kādai - saglabāšu intrigu un novēlu, lai jums reiz ceļi aizved uz Dobeli un varat paši uzzināt šo stāstu!

Un patiešām „pēdējā vilcienā” jūtamies ielēkuši saistība ar koncertu Cēsīs 16.oktobrī. Tur A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola organizēja pasākumu „Ciemos pie Alfrēda Kalniņa”. Tika dota brīnišķīga iespēja audzēkņiem kopā ar skolotājām uzstāties uz Vidzemes koncertzāles „Cēsis” skatuves un izbaudīt arī izglītojošu ekskursiju par Alfrēda Kalniņa dzimto pilsētu, dzirdēt un pataustīt ērģeles, uz kurām viņš spēlējis jau no 9 gadu vecuma un uzzināt dažādus interesantus faktus gan par Cēsīm, gan Alfrēdu Kalniņu. Koncertā uzstājāmies līdzās 6 citām Vidzemes reģiona skolām. Katrai no dalībnieku skolām bija uzdevums savu skolu prezentēt citiem un atvest „muzikālas dāvanas” Alfrēdam Kalniņam. Tā nu esam tuvāk iepazinuši Staiceles, Smiltenes, Madlienas, Ērgļu un divas Valmieras mūzikas skolas. Savā prezentācijā iekļāvām gan stāstu par savas skolas tradīcijām gada griezumā, gan 4 skaņdarbus, kas tika apdarināti speciāli šim koncerta sastāvam – 10 cilvēkiem.

Darbu turpinām – sekojot norādēm un atļaujoties tik, cik drīkst. Ceram, ka maksimāli varēsim mācīties klātienē, ka būs iespēja Latvijas gadadienu atzīmēt ar dziesmu dziedāšanu klusinātā gaismā, nosvinēt jubilejas koncertu decembrī un vecākus un interesentus priecēt ar Adventa koncertiem. 

Lai mums stipra veselība, gudrība to saudzēt un novērtēt katru mirkli, kas dots - klātienē, attālināti, domās!

 

FOTO no šiem pasākumiem skatāmi sadaļā ALBUMS