X

Mākslas nodaļas izbraukums 2019. gada 7. marts

Mākslas nodaļas izbraukums

Un atkal oranžais busiņš ienirst  vējainā, jautrā ceļa līkumā... Šo ceturtdien, 7.martā mākslas nodaļas vidējie un vecākie kursi devās izbraukumā uz Rīgu un Jūrmalu, uz izstādēm. Braucām, lai bagātinātu savu pieredzi un redzējumu mākslā. Lai redzētu, ka “arī tā var”! Pēc šādiem braucieniem parasti vēl krietnu laiku ir idejas, kā vēl uz lietām var paskatīties, attēlot tās savādāk. Un tas ir tik labi!

Šoreiz galvaspilsētas galeriju apskati sākām ar Jūrmalas mākslinieku apvienības izstādi VEF kultūras pilī. Redzējām arī sk. Jāņa Roberta Jansona un Birutas Jansones darbus. 

Tad galerijā “Māksla XO” vērojām franču mākslinieka plakātisko pieeju portretiem, un sniedzām savu interpretāciju H. Heinriksones rozēm un vāzītēm.

Tālāk ceļš pa pielijušo Rīgu uz galeriju “Daugava”. Pa ceļam atradām pelikānus, sfinksas, lauvas, āžus, bruņiniekus un vēl, un vēl... Kur? Jūgendstila ēkās Alberta, Elizabetes un Strēlnieku ielās. Galvas gaisā, un pētam, pētam, pētam!

Galerijā “Daugava” māsklinieces Laimas Bikšes darbos pētījām faktūru slāņus un tēlus. Pastrādājām arī paši. Atveidojām savus atmiņu tēlus.

Pār pielijušo Daugavu un Lielupi, aizvizinājāmies uz Jūrmalu. Tur bija plānots apskatīt mūsu skolotājas Martas Jurjānes un mākslinieces Annas Laicānes darbu izstādi “Baloži un suņi gaismā” Jūrmalas pilsētas muzejā. Tik neviltots bija bērnu pārsteigums un prieks!! – Skolotāj, tie tiešām ir jūsu darbi??? - Skolotāj, tā esat jūs??? -Jūs tiešām tur bijāt??

Kad emocijas rimušās, sākam pētīt. Katrā zālē katrs skolēns izvēlas savu favorītu. Un katrs arī pavēsta citiem savas izvēles pamatojumu un pārdomas. Tādējādi mācamies arī runāt publiski, pamatot savu viedokli.

Un visbeidzot galamērķis – Mākslas stacija”Dubulti”, kur dzelzceļa stacijā regulāri iemājo māksla. Šoreiz aplūkojam izstādi “Studentu dienasgrāmatas III” Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļas studentu darbus . Tie provocē! Provocē domāt, vērtēt, iejusties, sajust. Provocē izteikt viedolki. Meitenes pat radīja savu pēkšņo “mākslas darbu”. Un atkal bija jautri!!

Paldies visiem, ka palīdzēja tapt šim braucienam! Mums šāda iedvesmošanās, vērošana, sarunas un provokācijas ir vajadzīgas. Tas liek domāt, paskatīties uz lietām plašāk, uzdrošināties! 

Sk. Asnate

No albuma

  • Mākslas nodaļas izbraukums -
  • Mākslas nodaļas izbraukums -
  • Mākslas nodaļas izbraukums -
  • Mākslas nodaļas izbraukums -
  • Mākslas nodaļas izbraukums -
  • Mākslas nodaļas izbraukums -
  • Mākslas nodaļas izbraukums -