X

Birutas Jansones darbu izstāde 2016. gada 1. decembris

Birutas Jansones darbu izstāde

Kopš pasaules sākuma sieviete ar adatu un pavedienu savieno gabaliņus un rada veselo. Rada apģērbu vai paiju savam bērnam. Tā ir mistērija dzīvot līdzi adatas kustības ritmam un pavediena paklausīgai  līkloču ritēšanai cauri kārtām.

Man patīk ka atmiņu sajūtas, ko glabā bijušais apģērba gabals, pārtop krāstoņa, tekstūras, faktūras kategorijā un piedalās jaunradīšanas procesā.

Šujot es atkārtoju  kustības noteiktā ritmā - tas ir ka mantras skaitīšana meditācijā, šujot es domāju par tiem, ko mīlu – tās ir manas lūgšanas.

Visbiežāk cilvēka dzīves laimīgākās dienas ir vadītas bērnībā, kad jūtamies pasargāti drošībā, esam zinātkāri un ieinteresēti, smejamies simtreiz dienā, atkal un atkal priecājamies un brīnāmies par pasauli. Šo laimes sajutu nesam sev līdz visu mūžu.

Daļa darbu ir tapusi, interpretējot bērnu zīmējumus un gleznojumus, tādējādi tie ir īpaši enerģētiski un emocionāli uzlādēti.

Bērna zīmējums var kalpot kā iedvesma, impulss, motivācija radošai darbībai.

Cieņa pret bērna pasaules redzējumu kopā ar mākslinieka profesionalitāti iedod, no pirmā skata necilam bērna zīmējumam, citu vērtību. Mani fascinē, ja ieklausoties sevī, spēju to sakausēt ar bērna pasaules redzējumu.

 

Biruta Jansone

No albuma

  • Birutas Jansones izstāde -
  • Birutas Jansones izstāde -
  • Birutas Jansones izstāde -
  • Birutas Jansones izstāde -