X

Atskats uz 1. semestra paveikto 2017. gada 29. decembris

Atskats uz 1. semestra paveikto

Sējas Mūzikas un mākslas skolā pirmais mācību gada semestris pagājis gluži nemanot! Tikko vasaras nometnes noslēgums un nu jau izskanējuši Ziemassvētku ieskaņas koncerti! Vai visiem laiks steidzas tik ātri? Un nu pavisam īss atskats svarīgākajos notikumos pēc kārtas.

Mākslas skolas ikdienas darbs nedaudz pamainīts, jo mākslas nodaļā strādā 3 pedagogi – aug audzēkņu skaits, aug pedagogu skaits! Un darbs rit rimtāk, veiksmīgāk. Līdzās ikdienas izstādēm, skatēm, ar kurām priecējam audzēkņus pašus un pedagogus skolas telpās, ik pa laiciņam darbiņus var apskatīt arī ikviens novada iedzīvotājs novada domes ēkas foajē. Šogad skatījām audzēkņu darbus arī Rīgā- Jūgendstila muzeja organizētajā izstādē Rīgas biržā, kur Agnija Ābelīte pat saņēma godalgotu vietu par savu darbu. Ar saviem darbiem par tēmu “Ex libris” Siguldas mākslu skolā “Baltais flīģelis” startēja vecāko klašu audzēkņi. Kā īsta Ziemassvētku dāvana bija 4 audzēkņu- Tomasa Blaua, Dominikas Ekmanes,  Emīlijas Strazdiņas, Gerdas Trenko un skolotājas Martas Jurjānes viesošanās pilī pie Latvijas valsts prezidenta Raimonda Vējoņa – par piedalīšanos Ziemassvētku kartiņas konkursā. Un kopīgais mākslas nodaļas noslēguma pasākums ar vecāku līdzdalību bija kā jauks nobeigums pirmajam pusgadam, kad tika atklāta jauna izstāde domes ēkas foajē un visi kopā varējām iejusties baroka laikmetā, pateicoties pašu veidotajai parūku izstādei – parādei. Paldies pedagogiem Martai Jurjānei, Asnatei Grēvei un Jānim Robertam Jansonam un viņu “labajai rokai” – Dacei Ansviesulei!

Mūzikas nodaļas galvenais atskaites punkts par ikdienas darbā paveikto- pusgada noslēguma pārbaudījumi un Adventes koncerti. Vijoles nodaļas audzēkņi kopā ar skolotāju Annu Zvejnieci un koncertmeistari Renāti Vilnīti šogad īpašā atbildībā – visā Latvijā notiek Valsts konkurss vijoles, alta spēlē, kur jāpiedalās arī mūsu skolas audzēkņiem. Jau Janvārī uz Cēsīm, uz II konkursa kārtu ceļu mēros vijoles spēles audzēkne Elizabete Kārkliņa un alta spēles audzēknis Ralfs Kalniņš. Vēlēsim veiksmi! Bet pašu mājās izskanējuši 2 skaisti koncerti III Adventes svētdienā – rīta pusē savus līdzcilvēkus muzikāli apmīļoja pūšaminstrumentu un klavieru nodaļas audzēkņi skolotāju Daces Gžibovskas, Elīzas Kristas Kurvītes un Renātes Vilnītes vadībā, bet pēcpusdienā, sarosījās stīgu instrumentu nodaļu audzēkņu piederīgie – skanēja vijoles, alts un kokles skolotāju Annas Zvejnieces un Ievas Lapšānes vadībā. Un pat kādā svētku instrumentālā dziesmā apvienojās pilnīgi visi šo nodaļu audzēkņi. Paldies mūzikas nodaļas čaklajam palīgam Ausmai Kallisai par pieskatīšanu, rotāšanu un rūpēm gan svētkos, gan ikdienā! Visas dienas garumā skola skanēja un bija priecīga satraukuma un Ziemassvētku brīnuma pilna.

Lai mums visiem priecīgs gada noslēgums un izdodas apstāties, pasakot paldies par aizvadīto gadu un ilgu pilni ieskatīties nākamajā!

p.s. Foto no koncertiem ir apskatāmi sadaļā ALBUMS

 

 

 

Ieva Lapšāne